Bilgisayar Programcılığı

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI

 

Program Hakkında Genel Bilgi

Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü – Bilgisayar Programcılığı Programı, 2017 yılında açılmıştır. Bilgisayar Programcılığı Programı 4 yarıyıldan oluşan 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Programda teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Programdaki derslerin yaklaşık %25' ini seçmeli dersler oluşturmaktadır. Zorunlu ve seçmeli mesleki derslerin büyük çoğunluğu bilgisayar ortamında verilmektedir. Bunlara ek olarak, programın hitap ettiği sektörde yer alan çeşitli firmalardan sertifika eğitim desteği de alınmaktadır. Teknik geziler düzenlenmekte ve seminerler verilmektedir. Programda 1 adet bilgisayar laboratuvarı yer almaktadır. Programda 4 adet öğretim elemanı görev yapmaktadır.

Programda, bilgisayarı etkin bir şekilde kullanabilen, özel ve genel amaçlı yazılımlar geliştirebilen, internet ve intranet teknolojilerini kullanabilen bilgisayar teknikeri yetiştirilmesinin yanısıra etik değerlere sahip, grup çalışmasına uyum sağlayabilen, farklı meslek gruplarıyla etkileşim içerisinde çalışabilen, gelişime açık nitelikte tekniker yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bilgisayar Programlama Programı mezunları bilgisayar sektöründe hizmet üreten firmalar, her çeşit sanayi kuruluşu ve kamu kurumlarında iş olanaklarına sahip olmalarına ilave olarak programda yoğun olarak bilgisayar programlama eğitimi verildiği için mezunlarımız yazılım ile ilgili muhtelif alanlarda da çalışabilirler.

© 2017